مدیرکل بحران استانداری فارس با اشاره به مصوبه پرداخت خسارت سیل استان فارس در هیئت دولت گفت: این خسارت هنوز پرداخت نشده است.

به گزراش مساجد نیوز, حسن فیاض‌پور  در شیراز، با بیان اینکه بارندگی و سیل در اواخر بهمن، اوایل اسفند ۹۵ و اوایل فروردین ۹۶ خساراتی را به زیرساخت‌های استان فارس وارد کرده است، اظهار داشت: تعیین میزان خسارت و اعتباراتی که باید پرداخت شود در ۶ خردادماه امسال تصویب شده است اما هنوز تخصیص پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه سیل در شهرهای جنوبی، شرقی و جنوب شرقی استان خسارت وارد کرده است، گفت: تیم‌های ارزیابی با همکاری فرمانداران در همان ایام بدون فوت وقت میزان خسارات را تعیین کرده و به تائید وزیر کشور و سازمان برنامه و بودجه رسید.

مدیرکل بحران استانداری فارس با بیان اینکه مصوبه اعتبارات جبران خسارت سیل در ۶ خردادماه امسال تصویب شده است، افزود: براساس مستندات این مصوبه ۹۴۰ میلیارد ریال اعتبارات تملک دارایی، ۶۱ میلیارد ریال اعتبارات هزینه‌ای،۶۰۴ میلیارد ریال اعتبارات کمک بلاعوض و ۲۴۰۵ میلیارد ریال هم تسهیلات برای بازسازی تاسیسات زیربنایی و اماکن شهری و روستایی مصوب شد.

فیاض‌پور با بیان اینکه این اعتبارات متناسب با پروژه‌های آسیب‌دیده بی دستگاه‌ها توزیع شده است، بیان کرد: مشکلات مختلف دولت سبب شده تا امروز جز تسهیلات بازسازی منازل شهری و روستایی اعتبارات دیگری پرداخت نشود.

وی با بیان اینکه استاندار سابق و حاضر فارس و نمایندگان استان پیگیر جذب این اعتبارات هستند، عنوان کرد: با این وجود هیچ یک از اعتبارات عمرانی و سرمایه‌ای به استان فارس تخصیص داده نشده است.

مدیرکل بحران استانداری فارس با اشاره به ارائه تسهیلات بانکی برای بازسازی منازل شهری و روستایی تصریح کرد: بانک مرکزی به بانک‌های استان ابلاغ کرده، سهم هر بانک مشخص شده و بازسازی بخشی از منازل شهری و روستایی استان فارس آغاز شده است.

به گزراش مساجد نیوز, رئیس کمیسیون عمران مجلس و نماینده مردم داراب به تازگی در تذکر کتبی به رئیس جمهور خواهان پرداخت خسارات سیل ۹۵ به شهرهای استان فارس شدند.

 

منبع:تسنیم

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد