امام جمعه تفت، با تأکید بر ایستادگی در برابر آمریکا اذعان داشت: آمریکا نشان داده اگر ما یک قدم عقب نشینی کنیم آن ها ۱۰۰ قدم به جلو آمده و علیه ما مشکلات و توطئه ایجاد می کنند به همین دلیل باید محکم و مقتدرانه در برابر آن بایستم.

حجت الاسلام ابوالقاسم غفوری، امام جمعه تفت در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مساجدنیوز، درخصوص بدعهدی آمریکا در نقض برجام و تهدید ایران به اعمال تحریم های جدید تصریح کرد: ما از ابتدا نباید به آمریکا اعتماد می کردیم و فریب آن ها را می خوردیم.
وی افزود: البته برای این که به دنیا ثابت کنیم براساس تعهدات دینی و اخلاقی خواهان ارتباط با آن ها هستیم باید گفت وگو می کردیم ولی نباید فریب آمریکا را خورده و آن گونه که اکنون اعتماد کردیم، اعتماد می کردیم. به هر حال، آن چه رهبر معظم انقلاب و مسئولان دلسوز پیش بینی می کردند محقق شد و آمریکا نشان داد آن گونه که ماهیتش اقتضا می کند به تعهدات برجامی عمل نمی کند.
حجت الاسلام غفوری با بیان این که کشورهای اروپایی در نقض برجام با آمریکا هم صدا نیستند، بیان داشت: البته اروپایی ها در برخی مسائل و تحریم ها از دولت آمریکا تبعیت می کنند. همچنین این ها برای رسیدن به منافع خود موضوع مذاکره مجدد درباره برجام را مطرح می کنند، ولی باید توجه داشته باشیم این قرارداد بین المللی که همه آن را امضا کرده و ایران نیز به تعهدات خود عمل کرد به هیچ وجه قابل تمدید و تجدید نیست. این موضوع را باید محکم اعلام کرده و به هیچ وجه فریب آن ها را نخوریم.
وی اضافه کرد: ماهیت آمریکا این گونه است اگر ما در برابر آن کوتاه بیایم بنا نیست دست از تحریم های خود برداشته و یا تحریم های گذشته را نقض کند بلکه به بهانه های جدید تحریم های جدید را تحمیل می کند. باید بدانیم آمریکا دست از تهدید، توطئه و عهدشکنی های خود دست برنخواهد داشت. از این رو باید هوشیارانه عمل کرده و تبلیغات بین المللی داشته باشیم. با طرف های قرارداد برجام ارتباط داشته باشیم و به دنیا بفهمانیم که آمریکا و برخی طرف های اروپایی در حال نقض برجام هستند. تبلیغات درباره این موضوع نیز بسیار مهم است. همانگونه که در برجام نشان دادیم اهل تقوا، اخلاق و عمل به تعهد هستیم باید نشان دهیم آمریکا نقض برجام می کند.
امام جمعه تفت، با تأکید بر ایستادگی در برابر آمریکا اذعان داشت: آمریکا نشان داده اگر ما یک قدم عقب نشینی کنیم آن ها ۱۰۰ قدم به جلو آمده و علیه ما مشکلات و توطئه ایجاد می کنند به همین دلیل باید محکم و مقتدرانه در برابر آن بایستم. تنها راه ما مقاومت، ایستادگی و مقابله به مثل است. البته آمریکا به دنبال بهانه است تا ایران نقض برجام کند، چون می خواهد این اقدام را علم کرده و به وسیله آن تحریم های جدیدی را اعمال کند.
وی ادامه داد: ایران نباید در نقض برجام پیشگام شود تا بهانه به دست آن ها بیفتد ولی در عین حال باید در برابر آن ها بایستیم. ولی اگر آن ها برجام را نقض کردند ما باید آن را آتش بزنیم. باید به دنیا نقض و بدعهدی آمریکا را اعلام کنیم. در برابر تصمیمات رییس جمهور بی منطق آمریکا باید ایستادگی کرد. همچنین نه تنها مقابله به مثل کنیم، بلکه باید درسی به آمریکا داد که برای همیشه در ذهنش باقی بماند. متأسفانه آمریکا، ایران را حامی تروریست معرفی می کنند در حالی که در برابر آمریکا باید منطقی، مستحکم و با ابزارهای بین المللی ایستادگی کنیم تا تروریست بودن آمریکا را برای دنیا ثابت کنیم.
حجت الاسلام غفوری در پایان خاطرنشان کرد: اگر اروپایی ها نیز دست از حمایت آمریکا برداشته و نشان دهند پایبند به تعهد خود هستند ما با آن ها(بدون آمریکا) به برجام عمل می کنیم ولی تاکنون نشان داده اند به تعهدات خود عمل نکرده اند. اینجا نیز هوشیاری ویژه ای لازم است تا گرفتار فریب آن ها نشویم.
انتهای پیام/
راستگردانی

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد