امام جمعه وحیدیه با بیان این که رئیس قوه قضاییه مستقیماً از سوی مقام معظم رهبری انتخاب می شود و افرادی سعی می کنند چهره این افراد را مخدوش کنند تا ولایت فقیه را بزنند، اظهار داشت: همچنین این معاندان تلاش می کنند کار دستگاه قضا را با مشکل روبرو کنند.

حجت الاسلام کریم شائق، امام جمعه وحیدیه در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مساجدنیوز، درباره اتهام زنی برخی به قوه قضاییه بیان داشت: این اتهام زنی ها ریشه در عمق کینه و عقده ای افرادی دارد که به نحوی در مسائل سیاسی به هدفشان نمی رسند. در عین حال دستگاه قضا را مانع بزرگی درباره این مسأله می دانند.
وی افزود: همچنین چنین موضوعاتی بیشتر از سوی کسانی که ریشه و اعتقادات انقلابی نداشته و از آن سوی مرزها تغذیه می شوند، مطرح می شود. ضد انقلاب و مخالفان نظام در فتنه ها و جریانات به اهداف خود نرسیدند و اکنون می خواهند با چنین اتهام زنی های به اهداف خود برسند. ریشه این اتهام زنی ها از آن جایی شروع می شود که گفتند «انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است.» اکنون قدرتی که در برابر توطئه چنین افرادی می ایستد سیستم قضایی کشور بوده و در رأس این نهاد نیز رئیس دستگاه قضا وجود دارد، به همین دلیل ایشان و خانواده اش را مورد اتهام قرار می دهند، وگرنه چیز دیگری نیست.
امام جمعه وحیدیه با بیان این که رئیس قوه قضاییه مستقیماً از سوی مقام معظم رهبری انتخاب می شود و افرادی سعی می کنند چهره این افراد را مخدوش کنند تا ولایت فقیه را بزنند، اظهار داشت: همچنین این معاندان تلاش می کنند کار دستگاه قضا را با مشکل روبرو کنند. همچنین همانگونه که اوایل انقلاب آیت الله بهشتی را مورد اتهام قرار می دادند اکنون نیز آیت الله لاریجانی را مورد اتهام قرار داده اند. دشمنان می خواهند با این کار ریشه را زده و اجازه ندهند تا برخوردی با مفسدان صورت گیرد.
وی افزود: مسئولین نیز در برخورد با چنین تهمت هایی نخست باید ریشه یابی کنند تا آن را بخشکانند. همانگونه که مقام معظم رهبری می فرمایند اکنون وقت بزن و درو نیست، اینجا نیز زمان مطرح کردن چنین شایعات و تهمت هایی برای سست کردن پایه های نظام گذشته است. اکنون باید با قاطعیت با عوامل اصلی این جریان ها برخورد صورت گیرد تا نقش بازدارندگی داشته باشد، یعنی عبرتی برای سایرین باشد که از این پس چنین شایعات و تهمت هایی مطرح نکنند.
حجت الاسلام شائق در پایان اذعان داشت: رهبر معظم انقلاب پس از فتنه ۸۸ بر بصیرت تأکید می کردند، در چنین موضوعاتی نیز باید برای مردم بصیرت افزایی صورت گیرد تا قوه بصیرت آن ها بالا رود تا چنین شایعاتی به این راحتی نپذیرند. البته خوشبختانه مردم در برخورد چنین جریاناتی پیشرو هستند. ولی با این وجود باید فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی بیشتر کنترل شود تا منبعی برای پخش چنین شایعاتی که مسلماً به نفع دشمن است، نشود. حتی شاید پخش چنین شایعاتی به نام عده ای باشد ولی به کام دشمنان این ملت است. به همین خاطر باید مردم را درباره چنین موضوعاتی بیشتر آگاه کرد.
انتهای پیام/
راستگردانی

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد