حجت الاسلام اصغری، بیان داشت: برخورد با مفسدان اقتصادی وابسته به مسئولین را بسیار مهم دانست و با تأکید بر این که چنین کاری برای کشور هزینه ای نخواهد داشت.

حجت الاسلام یاسر اصغری، امام جماعت مسجد علی بن ابی طالب(ع) تهران در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مساجدنیوز، همزمان دانستن دستگیری مفسدان اقتصادی با اتهام زنی به قوه قضاییه را مرتبط دانست و بیان داشت: پیش پا افتاده ترین راهکار مفسدین برای فرار از جرمشان این است که بتوانند مرجع و جایگاه قضایی که حق و باطل را براساس قانون مشخص می کند را تخریب کنند.
وی افزود: مفسدان با اتهام زنی به قوه قضاییه می خواهند به مردم بگویند جایی که خودش دچار مشکل است چگونه می خواهد با مفسدین برخورد کند و مسلماً با چنین قوه عدالت محقق نمی شود. مفسدان می خواهند با اتهام زنی به خانواده رییس قوه قضاییه خود را تبرئه کرده و نشان دهند این قوه به فساد خویشان خود رسیدگی نمی کند. البته عده ای از آقازاده ها بد عمل کرده اند به همین دلیل تا شایعه و تهمتی درباره خانواده یک مسئولی زده می شود مردم سریع باور می کنند.
حجت الاسلام اصغری، برخورد با مفسدان اقتصادی وابسته به مسئولین را بسیار مهم دانست و با تأکید بر این که چنین کاری برای کشور هزینه ای نخواهد داشت، اظهار داشت: مفسد اقتصادی همانند غده ای چرکین بر پیکر جامعه است که برخورد کردن با آن ممکن است مشکلاتی را داشته باشد، ولی سبب بهترشدن عملکرد می شود. همچنین اجازه می دهد بقیه دستگاه ها بهتر و راحت تر عمل کند. مفسد اقتصادی همانند زالو است که خون دستگاه های مملکت را می مکد. البته در برخی مواقع تا می خواهند با یک مفسد اقتصادی برخورد کنند اَنگ سیاسی کاری زده می شود. دلیلش نیز این است که در برخی مواقع افراد برای مقاصد سیاسی و تسویه حساب شخصی با برخی برخورد کرده اند.
این کارشناس مسائل دینی با اشاره به این که طی سال های گذشته شاهد بودیم که بسیاری از مسئولین اعلام کرده اند می خواهند با مفسدین برخورد کنند، بیان داشت: متأسفانه دولت هایی که خود بیشترین شعار را برای مبارزه با فساد داده اند بیشتر درگیری با این مسأله را داشته اند. شعار دادن کافی نیست. درواقع، فردی که اطرافیانش فساد می کنند نباید سریعاً موضع گرفته و اعلام کند که این تسویه حساب شخصی است. چون کار قوه قضاییه برخورد با مفسدین بوده و بنای بر کار سیاسی ندارد. همچنین اگر جرمی سیاسی نباشد چگونه قوه قضاییه می تواند اَنگ سیاسی بزند. مسئولین اگر می خواهند با فساد مبارزه کنند باید از نزدیکان و دوستان خود شروع کنند. اگر هم فساد اطرافیانش مشخص شد باید اجازه دهد کار به صورت قانونی پیش رود تا مردم به روند قضایی اعتماد کنند. در این صورت مردم متوجه می شوند که ضوابط بر روابط مقدم است. نباید مردم احساس کنند مسئولین با روابط می توانند ضوابط را زیر پا بگذارند.
حجت الاسلام اصغری، در پایان با بیان این که از نظر قانونی مشکلی نداریم، اظهار داشت: مشکل در نوع اجرا است. وقتی قانون سلیقه ای اجرا می شود این تبعات ایجاد می شود. عدم رسیدگی به فساد اقتصادی مسئولین و وابستگان آن ها، زمینه فساد مردم را نیز فراهم می کند. چون می بینند که مسئولین بیت المال را به تاراج می برند. همان کاری که اکنون برخی از مسئولین انجام می دهند. در حالی که خود این افراد انتظار دارند قشر ضعیف یارانه خود را نگیرند تا کشور به مشکل نخورد.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد