این کارشناس مسائل دینی درباره کم کاری قوه قضاییه در برخورد با مفسدین نیز تأکید کرد: چون همیشه یک طرف مفاسد آقازاده ها و مسئولین نظام هستند. این ها به وسیله جایگاه اجتماعی خود یا پدرانشان از رانت استفاده می کنند در حالی که باید با مفسد در هر رتبه و جایگاهی برخورد شود.

حجت الاسلام علی اصغر شم آبادی، امام جماعت مسجد جامع حضرت ولی عصر(عج) کهریزک در گفت وگو با خبرنگار مساجدنیوز، یکی از وظایف مهم قوه قضاییه را برخورد با مفسدین اقتصادی برشمرد و بیان داشت: قوه قضاییه باید در این راستا مبارزه جدی داشته باشد، تفاوتی هم نکند آن مفسد در چه رتبه و مقامی بوده و به چه فرد و جناحی وابسته است. هدف قوه قضاییه باید احقاق حق مردم باشد. البته متأسفانه در برخی مواقع کوتاهی و سهل انگاری های صورت می گیرد که مردم از این موضوع ناراضی هستند. برای نمونه قرار بود قوه قضاییه اسامی مفسدین را به مردم اعلام کند ولی این کار را نکرد. با این وجود دغدغه مردم این است که با مفسدین باید برخورد جدی صورت گیرد.
حجت الاسلام شم آبادی اذعان کرد: انتظار آحاد مردم این است که قوه قضاییه با تمام مفاسد اقتصادی، اجتماعی و… برخورد لازم را داشته باشد. البته مبارزه با این افراد مشکلات و هزینه هایی نیز دارد ولی اگر کوتاهی صورت گیرد مشکلات آن بیشتر از برخوردش خواهد بود. بی توجهی به این امر که خواست مردم است سبب بدبینی مردم به نظام و رهبر معظم انقلاب می شود. مردم اگر ببینند فسادی صورت می گیرد ولی با آن برخوردی صورت نمی گیرد، از قوه قضاییه و نظام خسته می شوند.
این کارشناس مسائل دینی درباره کم کاری قوه قضاییه در برخورد با مفسدین نیز تأکید کرد: چون همیشه یک طرف مفاسد آقازاده ها و مسئولین نظام هستند. این ها به وسیله جایگاه اجتماعی خود یا پدرانشان از رانت استفاده می کنند در حالی که باید با مفسد در هر رتبه و جایگاهی برخورد شود. حتی وزیر یا مدیر ارشدی که فساد می کند باید نامش اعلام شود که اگر این کار صورت نگیرد در حق مردم جفا صورت می گیرد. تنها راه مبارزه با مفسدین نیز این است که سازمان های بازرسی نظارت کامل خود را بر ارگان های دولتی را داشته باشند.
حجت الاسلام شم آبادی، دلیل اصلی تهاجم و تهمت زنی به رییس قوه قضاییه را برخورد ایشان با مفسدین و سران فتنه برشمرد و یادآور شد: امیدواریم شاهد روزی باشیم که جامعه از مفسدین اقتصادی خالی و ریشه کن باشد.
وی همچنین مهم ترین مشکل جامعه را معیشت مردم دانست و خاطرنشان کرد: افراد زیادی با درآمد کم و در سختی زندگی می کنند. بیکاری جوانان مگر مشکل کمی است؟ وقتی مردم به این میزان مشکلات معیشتی دارند آیا صحیح است اجازه دهیم دست عده ای نامرد به سوی بیت المال دراز شود. شرایط باید به گونه ای باشد هر فردی به حق و حقوق خود از بیت المال برسد.

انتهای پیام/

راستگردانی

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد