هر چند ما نظام و دولت اسلامی تشکیل داده ایم و وزارتخانه های مختلفی همانند ارشاد داریم ولی بحث فرهنگی در نظام اسلامی بر عهده همه مردم و مسئولین است. همه باید در این موضوع احساس مسئولیت کنند. مقام معظم رهبری نیز در این باره بحث آتش به اختیار را مطرح کردند.

حجت الاسلام سید احمد موسوی، امام جمعه باقرشهر در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مساجد نیوز، درباره استفاده از بانوان ایرانی به ویژه بازیگران در ساخت تیزرهای تبلیغاتی برای معرفی کالاهای مختلف خاطرنشان کرد: استفاده ابزاری از بانوان به ویژه برای تبلیغ کالا کار مناسبی نیست چرا که شخصیت زن بسیار والا است.
وی افزود: در اسلام و قرآن زن انسان معرفی شد، انسان نیز شخصیت والایی دارد. حتی خداوند متعال در قرآن کریم زن و مرد را انسان کامل می داند. به همین دلیل زن و مرد هر دو مکلف هستند. ما حق نداریم شخصیت یک زن که خداوند او را انسان کامل قرار داده، ابزاری برای تبلیغ کالا و رسیدن به آلاف دنیوی قرار دهیم.
این کارشناس مسائل دینی درباره چرای سکوت مراجع تقلید و ائمه جمعه در قبال چنین موضوعاتی تأکید کرد: باید از این افراد خواسته شود تا درباره چنین موضوعاتی موضع بگیرند. از مراجع تقلید باید در این زمینه استفتاء شود و مسلماً این بزرگواران پاسخ را آنگونه که اسلام خواسته مطرح می کنند.
وی ادامه داد: همچنین از یک سو موضوعات و مسائل کشور بسیار متراکم بوده و از سوی دیگر فرصت بسیار کم است تا ائمه جمعه چنین موضوعاتی را مطرح کنند. حتی گاهی مقداری که خطبه طول می کشد مردم ناراحت می شوند. ائمه جمعه محدوده زمانی دارند به همین دلیل نمی رسند تمام مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، دینی، تاریخی و… را تبیین کنند.
امام جمعه باقرشهر در ادامه خاطرنشان کرد: البته اگر شرایط ایجاب کند مسلماً مطرح می کنند. چون ائمه جمعه در خط مقدم مبارزه فرهنگی با استکبار هستند. این کار را نیز انجام می دهند ولی برد صحبت هایشان نیز تنها در محدوده شهر و مخاطبان خودشان هستند. به همین دلیل چنین موضوعاتی باید به صورت گسترده تر و در سطح صدا و سیما این موضوعات مطرح شود. تصور نکنیم مراجع تقلید و ائمه جمعه در قبال چنین موضوعاتی به عمد سکوت کردند، اگر سکوتی است غیر عمدی بوده و شاید هنوز به ضرورت آن پی نبرده اند. به همین دلیل اگر ضرورت آن از سوی متخصصین بیان شود مسلماً موضع گیری می کنند.
حجت الاسلام موسوی در قبال چنین موضوعاتی را نشانگر غفلت مسئولین ندانست و اذعان داشت: کسانی که از مردم رأی می خواهند به گونه ای سهل انگاری می کنند تا همه مردم را داشته باشند. یعنی نمی خواهند کسی را ناراحت کنند تا فردا اگر کاندیدا شدند رأی آن ها را داشته باشند. این نیز یک آفت برای جمهوری اسلامی ایران است چون ما باید مسائل را تبیین کرده و حقیقت را بگوییم.
وی در پایان اذعان کرد: همچنین هر چند ما نظام و دولت اسلامی تشکیل داده ایم و وزارتخانه های مختلفی همانند ارشاد داریم ولی بحث فرهنگی در نظام اسلامی بر عهده همه مردم و مسئولین است. همه باید در این موضوع احساس مسئولیت کنند. مقام معظم رهبری نیز در این باره بحث آتش به اختیار را مطرح کردند. مردم باید همدیگر را امر به معروف و نهی از منکر کنیم. اگر می خواهیم فرهنگی را بسازیم یا آن را تقویت کنیم باید مجموعه افراد متعهد اقدام کنند. بدون تلاش نمی توانیم به فرهنگسازی برسیم.
انتهای پیام/
راستگردانی

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد