امام جمعه احمد آباد، اعتیاد به مواد مخدر را عامل دیگری در افزایش خودکشی برشمرد و اذعان داشت: دشمنان با مواد مخدر و قرص های روان گردان جوانان را به سمت بی فکری کشانده و آن ها نیز دست به خودکشی می زنند.

حجت الاسلام سید سعید طبایی، امام جمعه احمدآباد، در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مساجد نیوز، درخصوص تشریح دلایل خودکشی در ایران بیان داشت: فضای مجازی از مهم ترین عوامل تشویق افراد برای خودکشی است. در این فضا به وسیله ماهواره و… بر روی مغز افراد کار کرده و آن ها را به خودکشی ترغیب می کنند. دشمن در فضای مجازی کار می کند.
این استاد حوزه با بیان این که در ایران بیشترین خودکشی ها را اعضای گروه ها شیطان پرستی انجام می دهند و باید مسئولین این معضل را حل کنند، تأکید کرد: این کار نیز نتیجه نبود ایمان است. وقتی فرد از خدا، اسلام و اهل بیت(ع) جدا شود به آغوش شیطان می رود و دست به اقدامات ضد دینی می زند. مشکل این جاست که دشمنان جای حب و بغض را عوض کرده اند وقتی این گونه شد نتیجه نیز خودکشی می شود.
وی اضافه کرد: موضوع دیگر این است که متأسفانه چندیست در ایران گروه های شیطان پرستی فعالیت های خود را گسترده کرده و جوانان را جذب می کنند. این گروه ها افراد را به سمت ناامید سوق می دهند و وقتی جوان کوچک ترین شکستی در زندگی می خورد دست به خودکشی می زند. چون تصور می کند با خودکشی به آرامشی ابدی خواهد رسیددر صورتی که فرد با خودکشی، دچار شدیدترین عذاب ها و عقوبت های الهی خواهد شد. از دیدگاه اسلام خودکشی عمدی حرام بوده و فردی که دست به چنین اقدامی می زند جایگاهش در جهنم است.
حجت الاسلام طبایی عنوان کرد: البته پدر و مادرها نیز در این موضوعات بی تقصیر نیستند. آن ها فرزندان را عقده ای به بار می آورند. بیکاری نیز در افزایش خودکشی تأثیر فراوانی دارد.
امام جمعه احمد آباد، اعتیاد به مواد مخدر را عامل دیگری در افزایش خودکشی برشمرد و اذعان داشت: دشمنان با مواد مخدر و قرص های روان گردان جوانان را به سمت بی فکری کشانده و آن ها نیز دست به خودکشی می زنند. عده ای از مردم نیز در اثر استفاده بیش از حد از مواد مخدر سنگ کوب کرده و فوت می کنند، اگر این افراد بدانند با مصرف مواد مخدر فوت می کنند در حقیقت دست به نوعی خودکشی زده اند. برخی نیز به سبب خودباختگی همانند شکست در تحصیل و… دست به خودکشی می زنند.
وی ادامه داد: متأسفانه برخی از افرادی که خودکشی می کنند تحصیلکردها هستند، چرا که جهل دارند. علت برخی دیگر از خودکشی ها مسئله افسردگی است. افسردگی و شیطان پرستی جامعه را به سمت خودکشی سوق می دهد. شعار شیطان پرستان این است که «اجازه ندهید از جوان به پیری برسید»، جوانان نیز فریب این حرف ها را خورده و دست به گناه خودکشی می زنند. شعارش نیز این است که «حلالم کنید.»
حجت الاسلام طبایی در پایان عنوان کرد: بهترین راهکار برای رهایی از این مشکل آموزش افراد در دانشگاه ها و آموزش و پرورش است که اکنون متأسفانه به هیچ کدام از این مراکز تسلط نداریم. البته با آمدن آقای ولایتی اوضاع بسیار بهتر شد.
انتهای پیام/
راستگردانی

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد