امام جماعت مسجد حضرت مهدی(عج) همچنین در ادامه یادآور شد: تحلیل دیگر درباره کشتارهای مردم آمریکا این است که مسئولینشان نمی خواهند کارخانه های اسلحه سازی شان تعطیل یا کم رونق شود.

حجت الاسلام ابراهیم عظیمی، امام جماعت مسجد حضرت مهدی(عج) در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مساجدنیوز، تحلیل خود از کشتارهای صورت گرفته در لاس وگاس را این گونه بیان کرد: تمام این خشونت ها از رفتار مسئولین آمریکا صورت می گیرد. وقتی مسئولین آمریکا در کشورهای مختلف همانند میانمار، عراق، یمن و… دست به کشتار مسلمانان می زنند مسلم است که مردمشان نیز به تقلید از آن ها دست به چنین اقدامات و جنایتی می زنند. به عقیده بنده این خشونت ها نتیجه رفتار مسئولین آمریکا با مردم جهان است.
این کارشناس مسائل دینی با بیان این که در روایت نیز می فرماید: رفتار مردم به مسئولینشان شبیه تر است از رفتار آن ها به والدینشان، تصریح کرد: فراموش نکنیم آمریکا خود را مهد تمدن و جهان اولی می داند ولی در این کشور چنین جنایاتی رخ می دهد، چرا که در کشورشان افراط و تفریط داشته و حرف و عملشان یکی نیست. یعنی مسئولین آمریکا ادعای حقوق بشر دارند ولی افزون بر این که در جهان این موضوع را رعایت نمی کنند در کشورشان نیز رعایت نمی کنند.
وی ادامه داد: آمریکایی ها موضوع احترام به شهروند را مطرح می کنند ولی چرا سلاح در این کشور آزاد بوده و روزانه ده ها نفر در این کشور به گلوله بسته می شوند؟ وقتی مسئولین آمریکا حقوق بشر را در قبال دیگر کشورها رعایت نمی کنند مردمشان نیز این حقوق را در حق خودشان رعایت نمی کنند. آمریکایی ها دم از ادب و احترام می زنند ولی نمی توانند آن را پیاده کنند، چرا که نمی خواهند صدای مردمشان را بشنوند.
حجت الاسلام عظیمی یادآور شد: اگر آمریکا می خواست حقوق بشر را رعایت کند با مردم خود رفتار نژادپرستانه ای نداشت. چه کسی است ظلم به سیاه پوستان آمریکا را فراموش کند. اوباما سیاه پوست بود ولی با سیاه پوستان دشمنی شدیدی داشت. این نشان می دهد برای مسئولین آمریکا نه تنها قومیت و ملیت اهمیت ندارد، بلکه انسانیت نیز در دکترین آن ها جایی ندارد.
امام جماعت مسجد حضرت مهدی(عج) همچنین در ادامه یادآور شد: تحلیل دیگر درباره کشتارهای مردم آمریکا این است که مسئولینشان نمی خواهند کارخانه های اسلحه سازی شان تعطیل یا کم رونق شود. یعنی مسئولین آمریکا حاضرند برای رسیدن به مطامع دنیوی و مادی خود مردمانشان را به کشتن بدهند. حتی آمریکا کشوری همانند عربستان را برای جنگ با یمن تشویق می کند تا بتواند تسلیحات نظامی خودش را به فروش رسانده و کسب درآمد کند. شاید بتوان گفت مسئولین آمریکا خودشان چنین حوادثی را رقم می زنند تا بتوانند کارخانه های اسلحه سازیشان را سرپا نگه دارند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر بوده و به کشتار مردم خود و دیگر کشورها مشغول است، با این وجود برای تبرئه خودش، ایران را ناقض حقوق بشر و خود را داعی آن معرفی می کند.
انتهای پیام/
راستگردانی

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد