رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل گفت: اخیرا در دو منطقه از این شهرستان، هسته فرهنگی محلات با محوریت روحانیت و با همکاری معتمدین و پایگاه های بسیج تشکیل شده و این هسته ها در سایر محلات هم تشکیل خواهد شد.

به گزراش مساجد نیوز از اصفهان، حجت الاسلام سمیع الله مردان رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل در گردهمایی ائمه جماعات، روحانیت و مبلغان دینی این شهرستان گفت: رمضان و محرم دو فرصت مناسب تبلیغی است که عامه مردم در مساجد و منابر حاضر می شوند و مبلغان باید از این فرصت برای نشر معارف دین استفاده کنند.

وی عاشورا را نقطه عطف تاریخ اسلام خواند و افزود: پویایی شیعه بخاطر آن حرکتی است که سالار شهیدان در روز عاشورا انجام داد و همه ادیان و آگاهان جامعه در طول تاریخ از این حرکت بهره مند می شوند.

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد آران و بیدگل، روحانیت را الگوی جامعه خواند و افزود: روحانی تلاش می کند فرهنگ دینی در جامعه گسترش یابد و از این منظر مجاهد فی الله است.

حجت الاسلام مردان در ادامه با اشاره به اینکه این قشر در طول تاریخ در تمام صحنه ها میدان دار و هدایتگر بوده است،خاطر نشان کرد: جامعه روحانیت باید با توجه و اقدام دقیق مقابل انحرافات و کج روی ها ایستادگی کند.

رئیس ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی، جدایی دین از سیاست را نقشه استکبار برای حذف دین دانست و افزود:  اسلام دین تماما سیاسی است و هدایت سیاست جامعه به دست روحانیت است و هیچ کس حق ندارد این مسولیت سنگین را به بهانه های واهی رها کند.

مردان تأکید کرد: در ماه محرم باید معارف ناب حسینی و قرآنی برای مردم تبیین شود است و شاگردان مکتب امام صادق ولایت اهل بیت و تداوم آن ولایت مطلقه فقیه را در مجالس تبیین کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل افزود: مبلغین باید شبهه شناس باشند و پاسخ شبهاتی که در جامعه بویژه فضای مجازی ایجاد می شود بیان کنند.

حجت الاسلام مردان، ایجاد وحدت را از وظایف و کارکردهای روحانیت خواند و گفت: اخیرا در دو منطقه از شهرستان آران و بیدگل هسته فرهنگی محلات با محوریت روحانیت و با همکاری معتمدین و پایگاه های بسیج تشکیل شده و این هسته ها در سایر محلات هم تشکیل خواهد شد.

یادآور می شود؛ همایش روحانیت و مبلغان دینی ویژه ایام محرم به همت دفتر امام جمعه، اداره تبلیغات اسلامی و حوزه های علمیه شهرستان آران و بیدگل در کانون شهید عربیان این شهرستان برگزار شد.

 

منبع:شبستان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد