معاون پژوهش حوزه علمیه استان لرستان از برگزاری آئین اختتامیه جشنواره استانی علامه حلی ۲۷(ره) شهریورماه، در خرم آباد خبر داد.

به گزاش مساجد نیوز , حجت الاسلام کامران پنام  در خرم آباد با اشاره به اینکه در این مراسم از برگزیدگان مقالات رسیده به دبیرخانه جشنواره علامه حلی تجلیل می شود افزود:این مراسم با حضور مسئولان پژوهش حوزه علمیه از جمله حجت الاسلام حجامی مسئول علمی و اقای مظاهری دبیر اجرایی جشنواره علامه حلی در سالن جهاد کشاورزی استان لرستان برگزار خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه دراین مراسم از ۴۲۱ اثر رسیده به جشنواره علامه حلی از صاحان ۴۰ اثر برتر تجلیل خواهد شد، بیان داشت: آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره شایسته تحسین و تقدیر هستند .

معاون پژوهش حوزه علمیه استان لرستان یادآور شد: بیشترین آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره علامه حلی در حوزه خواهران مربوط به مدرسه علمیه معصومیه خرم آباد (س) و در حوزه برادران نیز مربوط به مدرسه علمیه امیرالمومنین (ع) (سفیران هدایت )می باشد .

حجت الاسلام پنام، هدف از برگزاری جشنواره علامه حلی را ایجاد حس رقابت علمی و پژوهشی در بین طلاب مدارس علمیه برشمرد و خاطر نشان کرد: پژوهش زیربنای حوزه است و باید این مهم در حوزه های علمیه تقویت شود .

وی در پایان با اشاره به اینکه یکی دیگر از اهداف برگزاری جشنواره های علامه حلی شناسایی طلاب و مبلغان مستعد در حوزه پژوهش است، اظهار داشت: امید می رود با شناسایی طلاب اهل قلم زمینه برای گسترش و ارائه تحقیقات دینی و کاربردی از طرف مبلغان در جامعه فراهم شود و شاهد رشد و توسعه فعالیت های علمی پژوهشی در بین طلاب باشیم .

 

منبع:حوزه

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد