شهردار منطقه ۷ تهران از احداث طاق نصرت مقابل مسجد مالک اشتر در این منطقه به عنوان یک نماد فرهنگی خبر داد.

به گزارش مساجد نیوز  به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، سعید طلوعی با اعلام این مطلب، گفت: با هدف افزایش زیبایی منظر شهری و رضایت‌مندی شهروندان محله، اداره زیباسازی این منطقه تهیه، برآورد، طراحی و اجرای طاق نصرت مقابل مسجد مالک اشتر را در دستور کار خود قرار داده است.

به گفته وی در این پروژه تلاش شده تا با استفاده از آیه‌های قرآنی و کاشی‌کاری به سبک اسلامی ـ ایرانی زیبایی هرچه بیشتری در این مسجد ایجاد شود.

شهردار منطقه ۷ در ادامه با تاکید بر اینکه در این منطقه ۵۷ مسجد قرار دارد، خاطرنشان کرد: مساجد شریفیه و حسینی از جمله مساجد شاخص این منطقه هستند که با قرار گرفتن در طرح بزرگراه امام علی (ع) تخریب و از سوی شهرداری در منطقه‌ای وسیع‌تر در حال نوسازی هستند.

به گفته وی مسجد شریفیه بزرگ‌ترین مسجد منطقه ۷ با مساحتی بالغ بر ۴ هزار و ۷۸۰ ‌مترمربع است که در ۴ طبقه ساخته شده است، این مسجد تا قبل از اجرای طرح تعریض بزرگراه امام علی (ع) در خیابان شهید فتاحی‌منش قرار داشت که با اجرای این طرح، تخریب شد و از نو در کوچه حسینیان ساخته شد با این تفاوت که فضای در نظر گرفته شده برای ساخت مسجد خیلی بزرگ‌تر از موقعیت قبلی است.

طلوعی اظهار کرد: کارهای ساخت‌وساز مسجد شریفیه تا نیمه پیش رفته و در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری از آن هستیم و با توجه به امکاناتی که برای آن تعریف شده است می‌توان پیش‌بینی کرد که این مسجد به یکی از مراکز مهم فرهنگی ـ مذهبی تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به ساخت مسجد حسینی در این منطقه، خاطرنشان کرد: این مسجد در ۵ طبقه و با ظرفیت ۶۹۰ نمازگزار ساخته خواهد شد و مساحت زیربنای آن ۹۹۶ مترمربع و زیربنای کل آن نیز ۳ هزار و ۸۹۶ مترمربع است.

شهردار منطقه ۷ با بیان اینکه هدف از طراحی و ساخت مسجد حسینی این است که آن را به عنوان یکی از نماد‌های شهر تهران معرفی کنیم، افزود: در طراحی مسجد حسینی موارد ویژه‌ای را مدنظر قرار داده‌ایم، به گونه‌ای که اگر شخصی در امتداد گلدسته‌ها قرار گیرد به طرف قبله خواهد بود و همچنین کل فضای شبستان مسجد به سمت قبله ساخته می‌شود.

منبع:شبستان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد