نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به برگزاری دومین نشست این کمیسیون درباره پرونده منا و حج ۹۶ گفت: مسئولین دولتی و سازمان حج و زیارت باید با جدیت مذاکرات خود را با عربستان ادامه دهند تا امنیت و تکریم حجاج ایرانی تضمین گردد.

به گزارش مساجدنیوز؛ به نقل از بسیج پرس محمدرضا امیرحسنخانی نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بسیج پرس؛ در مورد برگزاری دومین نشست این کمیسیون درباره پرونده منا و حج ۹۶ خبر داد و گفت: برای حج ۹۶ قرار شد یک سری اطلاع بیشتر از مسئولین مربوطه گرفته شود و اطمینان کافی حاصل کنیم که امنیت، احترام و تکریم حجاج در عربستان تضمین می گردد.

وی با اشاره به اینکه مسئولین معتقدند که اقدامات زیادی را در این راستا انجام داده اند، اضافه کرد: دولت سعی دارد کمیسیون اصل نود مجلس را قانع کند.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در مورد پرونده شهدای فاجعه حج منا نیز گفت: قرار است این پرونده به صورت مجزا مورد بررسی قرار داده شده و از طرف مسئولین اطلاعات کافی برای ما ارسال شود. این موضوع یکی از موضوعات مهم و مشکل دار است که به طور جدی به آن پرداخت شده ولی هنوز به نتیجه مشخصی نرسیده ایم.

امیرحسنخانی با اشاره به اینکه کمیسیون اصل نود مجلس محل رجوع و پیگیری مردمی جهت پرونده منا است، عنوان داشت: گاهی کمیسیون نتوانسته پاسخگوی مردم باشد لذا ما پیگیر این موضوع هستیم که درخواست مردم سریع تر انجام گیرد.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه امنیت حجاج تحت نظر ما نیست و وزارت خارجه و ارگان های زیرربط باید امنیت زائرین را محیا سازند، تاکید کرد: علاوه بر مسئولین این وظیفه سازمان حج و زیارت است که با مذاکره  با عربستان سعودی امنیت حجاج ایرانی را حفظ شده و زائران با احترام و تکریم به حج بروند. لذا وظیفه ما گرفتن اطلاعات لازم و کافی و پیگیر این موضوع است. وزارت امور خارجه نیز پیگیر این مسئله شهدای حج منا بوده و اطلاع کامل را در آینده در دسترس ما قرار خواهد داد.

منبع:بسیج پرس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد