همایش منطقه ای روحانیون کاروان های حج تمتع امسال استان آذربایجان شرقی، در سالن اجتماعات حج و زیارت استان برگزار شد.

به گزارش مساجد نیوز از تبریز، همایش منطقه ای روحانیون کاروان های حج تمتع سال ۱۳۹۶ استان آذربایجان شرقی با حضور روحانیون ساکن منطقه در سالن اجتماعات حج و زیارت استان برگزار شد.

حجت الاسلام پور محمدی، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی در این همایش با تاکید بر لزوم ارتقای سطح معلومات فقهی و عمومی روحانیان کاروان‌ ها گفت: یکی از مهم‌ ترین مشکلات روحانیان کاروان‌ هایعتبات عالیات، عمره و حج این است که با مخاطبانی متفاوت در سنین متنوع رو‌به‌ رو هستند که این امر کار یک مبلغ دینی را سخت ‌تر می کند.

وی با اشاره به اینکه مسیر روحانیت همان مسیر انبیای الهی است، افزود: با این اوصاف باید نقش روحانیان نیز پیامبرگونه باشد، از این رو بایستی عاقلانه، منطقی و همراه با اخلاق و ادب کریمانه با مخاطبان برخورد کرد و آنان را به ادای وظایف دینی دعوت کرد.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی همچنین ضمن انتقاد از شبکه های مجازی که واجب الهی را نادانسته مورد هجمه قرار می دهند، گفت: حج جایگاه عظیمی در دین اسلام دارد که مهمانی بزرگ خانه خدا محسوب می شود و ارزش و قرب ویژه ای در نزد پروردگار متعال دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: دوست داشتن اهل بیت(ع) بیست نتیجه به بار مى آورد که ده نتیجه آن در دنیا و ده نتیجه آن در آخرت است.

حجت الاسلام پورمحمدی با تشریح نتایج دنیوی و اخروی حج عنوان کرد: زهد، شوق به کار و عمل، پارسایى در دین، رغبت به عبادت، توبه پیش از مرگ، نشاط در شب زنده دارى، چشم برکندن از آنچه مردم دارند، حفظ اوامر و نواهى خداوند، دشمن داشتن دنیا و سخاوت و بخشندگى از نتایج دنیوی فریضه حج است.

در ادامه این همایش حجت الاسلام پروانه مدیر جذب و گزینش بعثه مقام معظم رهبری در مورد جایگاه روحانیون و مسئولیت و کارهای فرهنگی در کاروان توضیحاتی ارائه کرد.

حجت الاسلام حاجی ابراهیمی مدیر محصولات فرهنگی نیز در مورد فعالیت های فرهنگی در کاروان ها و ارائه کتاب های فرهنگی جهت ارتقاء سطح علمی و آموزشی زائرین سخنرانی کرد.

منبع:حوزه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد