امام جمعه موقت اصفهان گفت: خداوند بهشت و جهنم را با هم آفریده است و افراد خدا پرست به بهشت می روند و افراد کافر و فاسق جهنمی خواهند شد.

به گزارش مساجد نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی در سخنرانی شب گذشته که در مسجد الغفور خیابان سروش برگزار شد، گفت: در مجالس شادی اهل بیت(ع) بهتر است معارف ایشان بیان شود.

وی در ادامه مبحث مربوط به موسیقی افزود: یکی از مسائل اسف باری که اخیراً بسیار شایع شده است، استفاده از موسیقی هایی با ریتم تُند در مجالس ولادت اهل بیت(ع) است؛ عموم مراجع تقلید سوت نزدن و کف نزدن در مجالس ولادت اهل بیت(ع) را بهتر از انجام آن دانسته اند؛ در رساله های این بزرگواران نوشته است سعی شود در مجالس ولادت اهل بیت(ع) معارف ایشان بیان شود تا افراد حاضر در جلسه حظّ کافی ببرند.

حجت الاسلام والمسلمین میردامادی در ادامه با بیان این که قرآن یک هدایتگر به سوی راه استواتر است، اذعان کرد: شانزدهین حجابی که برای معرفت انسان به الله ایجاد می شود، خطاهای اعتقادی است؛ افرادی هستند که اعتقادات غلطی دارند و بر اعتقادات غلطی که دارند پافشاری می کنند.

امام جمعه موقت اصفهان خاطرنشان کرد: زمانی که به برخی افراد می گوییم نماز خواندن واجب پاسخ می دهند خداوند صمد است نیازی به نماز ما ندارد؛ نماز و هر عمل عبادی دیگر دستور خداوند است و پیامبر(ص) نوع و روش به جا آوردن اعمال عبادی را با عمل و بیانشان تبیین کرده اند و نمی توان تفسیر به رأی از دستورات خداوند داشت.

استاد اخلاق حوزه علمیه اظهار کرد: برخی معتقد هستند برای رسیدن به خداوند دل انسان باید پاک باشد و عمل مهم نیست؛ در مبانی اسلام این مسأله مکرراً آمده است که عمل فاسد نشانه اعتقاد فاسد است و این دقیقاٌ یک مسأله عقلی است که از کوزه همان برون تراود که درون اوست.

وی ادامه داد: انسانی که با بدحجابی بسیاری از جوانان را به فساد و گناه آلوده می کند نمی تواند ادعا کند دلش پاک است و عملش فاسد است.

حجت الاسلام والمسلمین میردامادی با بیان این که خداوند باید با تمام صفاتش شناسایی کنیم، اذعان کرد: خداوند بهشت و جهنم را با هم آفریده است و افراد خدا پرست به بهشت می روند و افراد کافر و فاسق جهنمی خواهند شد؛ انسان هایی وجود دارند که می گویند خداوند ارحم الراحمین است و نمی تواند ببیند که آفریده اش در آتش جهنم بسوزد.

امام جمعه موقت اصفهان  در پایان اظهار کرد: جنایتکارانی وجود داشته اند و در حال حاضر نیز هنوز هستند که با جنایاتشان خانواده های بسیاری بی سرپرست کرده اند و به طور قطع آتش جهنم را خواهند چشید و اگر خداوند آن ها را بهشتی کند عدالتش زیر سؤال می رود.

منبع:رسا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد