مسئول ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران با اشاره به اجرای دوازدهمین دوره نامه ای به امام رضا(ع) از سری برنامه های رضوی، گفت: برنامه های این دهه به صورت خودجوش و مردمی برگزارمی شوند.

به گزارش مساجد نیوزاز ساری، محمد فوقی، مسئول ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران، ظهر امروز (۲۴ تیر) در نشست دهه کرامت در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: دهه کرامت به صورت خودجوش و مردمی برگزار می شود و هرساله شکوه و گستردگی آن، افزایش می یابد که این امر اهمیت و تاثیرگذاری بسیار دارد.

وی اظهار کرد: دستگاه های مختلف، بخشی از برگزاری جشن دهه کرامت را بر عهده دارند که هر ساله، پر رونق تر از سال گذشته است که این امر همکاری و تعامل ادارات را نشان می دهد.

فوقی بیان کرد: همزمان با ولادت حضرت معصومه(سلام الله علیها) از اول ذی القعده در سه شنبه (۳ مرداد)، دهه کرامت آغاز می شود و تا یازدهم ذی القعده در جمعه (۱۳ مرداد) همزمان با میلاد حضرت ثامن الحجج، علی ابن موسی الرضا(علیه السلام)، پایان می یابد.

وی ابراز کرد: تجلیل از دختران محجبه هر دستگاه در ولادت حضرت کریمه اهل بیت، حضرت معصومه(سلام الله علیها)، فرصت خوب برای بیان و شناساندن فضائل اخلاقی و شاخصه یک دختر  مسلمان یعنی همان عفاف و حجاب است.

فوقی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان، برنامه های متنوعی را در دهه کرامت نظیر پخش صلوات خاصه امام رضا(علیه السلام)، اعزام کارمندانی که هنوز تاکنون جهت پابوسی آن امام همام به مشهد مقدس مشرف نشدند، برگزاری مسابقه فرهنگی «سبک زندگی دینی» در ۲۸۲ کتابخانه کانون های مساجد، مزین شدن سربرگ نامه های اداری به سخنان گوهربار ثامن الحجج(علیه السلام) و اشاعه آن به ادارات دیگر، برپایی ایستگاه صلواتی در هزار و ۸۲ کانون مساجد استان در ولادت حضرت معصومه (سلام الله علیها) و امام هشتم، اجرای دوازدهمین دوره نامه ای به امام رضا(علیه السلام)،برگزاری برنامه ای برای مسجد، ساجدین و مساجد مزین به نام آن دو بزرگوار، اجرای مسابقات نقاشی، برگزاری عصر شعر رضوی و کتابت حدیث رضوی از سلسله الذهب امام رضا(علیه السلام) تدارک دیدند.

به گزارش مساجد نیوز, دستگاه های اجرا کننده دهه کرامت در مازندران در ادامه این نشست به ارائه و توضیح برنامه های خود، پرداختند.

منبع:شبستان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد