امام جمعه کرمانشاه، طلاق را بزرگترین معضل جامعه امروز خواند و گفت: عدم رعایت عفاف و حجاب یکی از مهمترین عامل های فروپاشی خانواده ها از یکدیگر است.

به گزارش مساجد نیوز از کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، شنبه(۲۴ تیر) در دیدار با فرماندهان بسیج خواهران محلات سپاه ناحیه کرمانشاه، به اهمیت مسئله حجاب و مصون ماندن زنان از آسیب های اجتماعی پرداخت و گفت: زنان در دین اسلام از جایگاه بالایی برخوردارند چرا که بر نیمه دیگر جامعه اثرگذار هستند.
وی با اشاره به سخن تاریخی حضرت امام خمینی(ره) که مرد از دامن زن به معراج می رود، افزود: زنان مسلمان باید این اهمیت و تأثیر خود را در خانواده و جامعه بشناسند و درک کنند.
امام جمعه کرمانشاه، با اشاره به اهمیت مسئله حجاب و عفاف، این مقوله را منحصر به بانوان ندانست و اظهار کرد: رعایت حجاب و عفاف بر همگان اعم از زن و مرد واجب است و اگر امروز اینقدر مشکل داریم باید در خصوص آن تأمل کنیم چرا که ریشه  این مشکلات در عدم رعایت حجاب و عفاف است.
وی حجاب را مانع اهداف دشمنان اسلام برشمرد و ابراز کرد: دشمن از هر ترفندی برای مقابله با اسلام استفاده می کنند و با توجه به نقش اثرگذار زنان به دنبال ترویج فرهنگ منحط غربی است.
آیت الله علما، به صدور فرمان کشف حجاب توسط رضاخان اشاره و عنوان کرد: این دست نشانده انگلیسی به دنبال پیاده کردن کشف حجاب مانند ترکیه در ایران بود اما زنان ایرانی در مقابل آن ایستادند و از خانه های خود بیرون نیامدند که مبادا حجابشان را بردارند.
وی با بیان اینکه امروز دشمن با جنگ نرم مشکلات زیادی را در این زمینه به وجود آورده است، تصریح کرد: بیش از ۸۰ سال برنامه ریزی برای از بین بردن حجاب برای این است که حجاب و عفاف را مانعی برای تحقق برنامه های خود می دانند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، عدم رعایت عفاف و حجاب را مهمتری عامل فروپاشی خانواده ها و افزایش آمار طلاق برشمرد و گفت: یکی از بزرگتریم معضلات جامعه امروز، مسئله طلاق است که آسیب فراوانی را به جامعه وارد می کند.
منبع:شبستان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد