دولت تمام تلاش خود را برای مخفی نگه داشتن متن سند ۲۰۳۰ انجام کرد و اگر رهبری نسبت به این موضوع ورود پیدا نمی کردند، مسلماً دولت آن را به صورت پنهانی اجرا می کرد.

حجت الاسلام محمدحسین باقری، امام جمعه ساروق در گفت وگو با مساجدنیوز از سند ۲۰۳۰ به عنوان یک سند ذلت بار یاد کرد و بیان داشت:

«اگر این سند عملیاتی می شد همانند کاپیتولاسیون سبب ذلت ملت ایران می شد، چون دستورات اسلام زیر سؤال می رفت و مسائلی مانند شهادت و جهاد که جزء فروع دین هستند برچیده می شد».

وی ادامه داد:

«سند ۲۰۳۰ سبب تبدیل ارزش های اسلامی به مسائل ضد ارزشی می شد. یعنی ۳۸ سالی که پس از انقلاب برای ارزش های اسلامی تلاش شد از بین می رفت. به همین خاطر رهبر معظم انقلاب به صحنه آمده و با شدت با آن برخورد کنند».

امام جمعه ساروق، پذیرش سند ۲۰۳۰ از سوی دولت را به سبب جهالت و نادانی آن ها دانست و تصریح کرد: «احتمالاً دولت به متن سند توجه نداشته و آن را پذیرفته است و اگر توجه داشته و آن را پذیرفته که حکومت اسلامی زیر سوال می رود چون رئیس جمهوری باید در رأس حکومت قرار گیرد که قانون اساسی را پذیرفته باشد».

حجت الاسلام باقری، با انتقاد از سخنان رئیس جمهور درباره اطلاعات ناقص رهبری درباره سند ۲۰۳۰ گفت: «مقام معظم رهبری کاملاً نسبت به مسائل کشور تسلط داشته و مسلماً نمی شود ایشان را به بی اطلاعی متهم کرد.

البته برخی در برابر مواضع صریح رهبر انقلاب موضع گرفته و گفتند ما از سند ۲۰۳۰ نمی گذریم که این مسلماً حرف غلط و اشتباهی است».

امام جمعه ساروق، ادعای دولت درباره جهانی شدن به وسیله سند ۲۰۳۰ را رد کرد و اظهار داشت:

«منظور دولت درباره جهانی شدن این است آن چه توسط انقلاب به دست آورده ایم را کنار بگذاریم! به وسیله جهانی شدن نظام اسلامی در کشور معنا نخواهد داشت. منظورشان از جهانی شدن این است که مسلمانی را کنار بگذاریم و به حرف غیر مسلمان ها عمل کنیم».

حجت الاسلام باقری در ادامه یادآور شد:

«دولت تمام تلاش خود را برای مخفی نگه داشتن متن سند ۲۰۳۰ انجام کرد و اگر رهبری نسبت به این موضوع ورود پیدا نمی کردند، مسلماً دولت آن را به صورت پنهانی اجرا می کرد.

این استاد حوزه در پایان با تأکید بر این که لازمه امضای اسناد بین الملل عمل به آن است، سخنان دولتمردان درباره پذیرش قسمتی از سند ۲۰۳۰ را بی اساس عنوان کرد و بیان داشت:

«مگر می شود سند بین المللی را امضا ولی به آن عمل نکرد! لذا مردم و مسؤلان باید در برابر این سند بایستند. مردم برای اجرای نشدن این سند باید پافشاری کنند چون اگر اجرایی شود آسیب زیادی می بینند».

انتهای پیام/

راستگردانی

برچسب ها : ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد