آیت‌الله جاودان گفت: کسانی که توشه آنان سراسر اعمال نیک باشد در آخرت از فزع قیامت و طوفان آن دور خواهند بود.

به گزارش مساجد نیوز، آیت‌الله علی جاودان استاد اخلاق، شامگاه چهارشنبه ۲۱ تیر در جلسه درس اخلاق که به شکل هفتگی در حسینیه مرحوم شیخ زاهد برگزار می‌شود، اظهار داشت: خداوند متعال هنگام قیامت در مقابل اعمال نیک انسان پاداشی بسیار بهتر و باارزش‌تر به او عطا می‌کند.

وی افزود: مصداق این سخن آیه ۸۹ سوره نمل است که خداوند در آن فرموده است هر کس در قیامت حسنه بیاورد برای او چیزی بهتر از آنچه به همراه آورده مقرر می‌شود.

 این استاد اخلاق بیان داشت: کسانی که با اعمال نیک وارد آخرت می‌شوند در حالیکه هیچ عمل ناپسندی با خود به همراه ندارند از زمانی که مرگ سراغ آنان می‌آید دیگر هیچ رنج و عذابی نخواهند داشت.

آیت‌الله جاودان با اشاره به اینکه در قیامت عذابی به نام ترس بزرگ یا همان فزع اکبر وجود دارد، عنوان کرد: در این دنیا تحمل شادی و سختی انسان اندازه دارد اما در آخرت پاداش یا عذاب او بر اساس حقیقت اعمال او است.

وی افزود: کسانی که با عملکرد خود به ناحق مردم را دچار ترس کنند در آخرت دچار فزع اکبر یا همان ترس بزرگ خواهند شد.

این استاد اخلاق با بیان اینکه کسب عمل نیک حسنه و انجام گناه سیئه نام دارد، ابراز کرد: کسانی که رشد عقلی داشته از گناه دوری کرده و به جمع آوری عمل نیک می‌پردازند در آخرت هیچ رنج و ناراحتی را نخواهد دید.

آیت‌الله جاودان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، بیان داشت: کسانی که توشه آنان سراسر اعمال نیک باشد در آخرت از آتش جهنم دور بوده و از فزع قیامت و طوفان آن چیزی نخواهند دید و غرق شادی و خوشی خواهند بود.

وی در پایان گفت: کسانی که به آخرت ایمان داشته و آن را باور دارند اگر گناهی هم انجام داده باشند دنبال جبران آن خواهند بود که عمل بد خود را به اعمال نیک تبدیل کنند.

منبع:شبستان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد