کانون خبرنگاران نبأ: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: بیش از ۸۵۰ کلاس ترتیل‌خوانی و تفسیر در بقاع متبرکه، مراکز فرهنگی و مساجد این استان در ماه مبارک رمضان برگزار شد.

به گزارش مساجد نیوز, حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی محمدیان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر، ۲۱ تیرماه در جلسه تشریح طرح نشاط معنوی که در محل اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر برگزار شد با بیان اینکه جنگ احزاب، جنگ در مقابل شرک بود، گفت: شرایط کنونی کشورمان شبیه دوران جنگ جندق است و یکی از حوادثی که در آن اتفاق افتاد، ایمان مؤمنان با دیدن این جنگ، چند برابر شد و جنگ احزاب بشارت‌ها و سختی‌هایی داشت و بیعت مسلمین با حکومت اسلامی یکی از آن بشارت‌ها بود.
وی با اشاره بر اینکه دشمن از طریق ماهواره‌ها به حرکات دامن می‌زنند و وظیفه ما پاسداری و نگهداری میراث اسلامی و ارزش‌های فرهنگی و دینی است و می‌بایست این فرهنگ را گسترش بدهیم.

اجرای هفتمین دوره طرح نشاط معنوی در ۴۴ بقعه
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از اجرای هفتمین دوره طرح نشاط معنوی در ۴۴ بقعه ویژه دانش‌آموزان دختر و پسر خبرداد و اظهار کرد: بقاع متبرکه مراکز دینی و فرهنگی هستند و فعالیت‌های اصیل و اسلامی ایران به‌عنوان کانون فرهنگی در دنیا شناخته شده است و بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان محور و مرکز این فعالیت‌های عظیم فرهنگی و اعتقادی است.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اعلام کرد: ۱۳۵ رقبه وقفی در اختیار ادارات استان است که نزدیک به دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در بخش اجارات معوقه دارند و ۱۱۶۹ رقبه اوقافی در اختیار مردم بوشهر است که نزدیک به هفت میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در بخش اجارات بدهکار اوقاف هستند و شهرداری بندر بوشهر به تنهایی نزدیک به ۴۵۰ میلیارد ریال بدهکار اجارات اوقاف است.
حجت‌الاسلام محمدیان ادامه داد: قریب به ۳۶۰ درصد از اعتبارات در راستای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و قرآنی، اعزام زائر اولی‌ها به آستان قدس رضوی و کربلای معلا، برپایی دوره‌های ورزشی و کلاس‌های آموزشی و سبک زندگی، برگزاری خیمه‌های معرفت با حضور روحانیون تبلیغی، تربیت حفاظ قرآن کریم و برپایی نماز جماعت در بقاع متبرکه هزینه می‌شود.
بهره‌مندی پنج هزار نفر از برنامه‌های بقاع متبرکه
وی با اشاره به اینکه قریب به پنج هزار نفر از برنامه‌های فرهنگی و کلاس‌های قرآنی بقاع متبرکه در استان استفاده می‌کنند، افزود: اولویت ویژه و مأموریت برنامه‌های اوقاف در بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان است و در این راستا اداره امور قرآنی در ادارات راه‌اندازی شده است که ایجاد و توسعه موقوفات، تربیت حافظ قرآن کریم و ارتقاء سطح مسابقات قرآن کریم از مأموریت‌های این اداره قرآنی است و پنج هزار و ۵۰۰ نفر سهمیه امسال برای ششمین سال اجرای طرح حافظان قرآن کریم در استان بوشهر است.
برگزاری بیش از ۸۵۰ کلاس ترتیل‌خوانی و تفسیر در بقاع
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در پایان از اجرای نخستین دوره آموزشی طرح تربیت مربی حفظ قرآن در استان بوشهر در تیرماه ۹۶ خبرداد و گفت: بیش از ۸۵۰ کلاس ترتیل‌خوانی و تفسیر در بقاع متبرکه و مراکز فرهنگی و مساجد این استان در ماه مبارک رمضان برگزار شد.
منبع:ایکنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد