معاون اداری مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه ۲۶ هزار نفر جذب کلاس‌های اوقات فراغت کانون‌های مساجد استان شده‌اند، گفت: در کانون‌های مساجد در کنار کلاس‌های قرآن و احکام، شیوه‌های مهارت زندگی، رایانه و سایر کلاس‌های هنری نیز آموزش داده می‌شود.

به گزارش مساجد نیوز,از کردستان، محمود رستم‌پور، معاون اداری مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان امروز، ۲۰ تیرماه در آیین افتتاحیه طرح غنی‌سازی اوقات فراغت با عنوان آسمانی‌ها در کانون عبدالقادر گیلانی مسجد حاجی فیضه ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: کانون های فرهنگی و هنری بازوی توانمند برای اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری در مساجد هستند.

وی با بیان اینکه عملکرد کانون‌های مساجد، پیشانی فعالیت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است، افزود: در حال حاضر در ۵۲۳ مسجد شهری و روستایی استان، کانون فرهنگی – هنری تأسیس شده است و با برگزاری کلاس‌های قرآن و احکام در طول سال نسبت به تقویت و ترویج آموزه های اسلامی اهتمام دارند.

معاون اداری مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه ۲۶ هزار نفر جذب کلاس‌های اوقات فراغت کانون‌های مساجد استان شده‌اند، اعلام کرد: در کانون‌های مساجد در کنار کلاس‌های قرآن و احکام، شیوه‌های مهارت زندگی، رایانه و سایر کلاس‌های هنری نیز آموزش داده می‌شود.

وی افزود: باید تلاش کنیم که مساجد در کنار انجام عبادات، مرکزی برای فعالیت های اجتماعی شوند و مدیران با همدلی و همکاری غنابخش برنامه های فرهنگی و هنری شوند.

فایق فاتحی، امام جماعت مسجد حاج فیضه نایسر سنندج نیز در ادامه خاطر نشان کرد: باید از فرصت های اوقات فراغت به بهترین نحو ممکن استفاده کافی و وافی را بگیریم.

در ادامه این مراسم برنامه تواشیع و شعر خوانی توسط اعضای کانون های مساجد اجرا شد و تعدادی از کودکان نیز آیاتی از کلام الله مجید را قرائت کردند.

یادآور می‌شود؛ برگزاری مسابقه نقاشی حجاب و عفاف نیز در حاشیه برگزاری این مراسم برگزار شد و کودکان شرکت کننده در مراسم نقاشی های زیبایی با این موضوع کشیدند.

 

منبع:ایکنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد