آیت الله قرهی گفت: دوری از گناه و انجام واجبات، اتصال به امام زمان(عج)؛ مراقبه از چشم، گوش، زبان، فکر و دل عواملی هستند که انسان با آنها می‌تواند قرآن را بهتر فهم کند.

به گزارش مساجد نیوز، آیت الله روح الله قرهی موسس حوزه علمیه امام مهدی(ع) امروز در جلسه درس تفسیر که در مسجد امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد به سخنرانی پرداخته و اظهار داشت: برای رسیدن به ترجمه حقیقی قرآن مراجعه به تفسیر قرآن نیاز است.

وی افزود: مترجمان حقیقی قرآن ائمه معصومین(ع) هستند بنابراین ما باید در این زمینه به آنها مراجعه کنیم.

موسس حوزه علمیه امام مهدی(ع) با اشاره آیه ای از قرآن کریم که جز پاکان قرآن را مسح نمی‌کنند، اظهار داشت: ائمه معصومین(ع) مصداق این آیه هستند که خود طاهر بوده و دیگران را نیز به طهارت می‌رسانند.

آیت الله قرهی با بیان اینکه علمای بزرگ شیعه همواره در تفسیر به احادیث ائمه معصومین(ع) مراجعه داشتند، گفت: امثال تفسیر المیزان توسط علمایی بزرگی همچون  علامه طباطبایی با زحمت و تلاش فراوان و غور در احادیث ائمه معصومین(ع) نوشته شده است.

وی با اشاره به این مطلب که تفسیر قرآن امری ساده نیست، ابراز کرد: مفسر قرآن باید به مسائلی همچون حدیث شناسی، علم رجال، لغت شناسی، صرف و نحو، ادبیات عرب، و چندین علم دیگر تسلط داشته باشد که تفسیر جامع و کاملی را ارائه دهد.

موسس حوزه علمیه امام مهدی(ع) درباره قرآن معجزه بزرگ پیامبر اسلام، گفت: هر سخن قرآن کریم حساب و کتاب دارد قرآنی علم و معجزه ای است که همه عصرها و نسل‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند.

 آیت الله قرهی درباره راه‌های فهم بهتر قرآن، عنوان کرد: دوری از گناه و انجام واجبات، اتصال به امام زمان(عج)؛ مراقبه از چشم، گوش، زبان، فکر و دل عواملی هستند که انسان با آنها می‌تواند قرآن را بهتر فهم کند.

منبع:شبستان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد