از نوادگان حضرت امام موسی کاظم (علیه السلام) واقع در جنوب شرقی اردبیل محله نیار زادگاه مولانا شیخ احمد (مقدس) اردبیلی واقع، از تاریخ ولادت و وفات آن حضرت سندی در دسترس نمی باشد. امامزاده سید عبدالعزیز (علیه السلام) که درمحله نیار شهرستان اردبیل واقع شده از مکانهای متبرکه ای است که همواره پذیرای خیل […]

از نوادگان حضرت امام موسی کاظم (علیه السلام) واقع در جنوب شرقی اردبیل محله نیار زادگاه مولانا شیخ احمد (مقدس) اردبیلی واقع، از تاریخ ولادت و وفات آن حضرت سندی در دسترس نمی باشد. امامزاده سید عبدالعزیز (علیه السلام) که درمحله نیار شهرستان اردبیل واقع شده از مکانهای متبرکه ای است که همواره پذیرای خیل عظیم زائرین از شهر اردبیل و شهرستانهای مجاور می باشد.
فرم پلان مقبره، ۱۲ ضلعی است که به نیت ۱۲ امام طراحی شده و نوساز می باشد. دورتا دور بنا با سکویی به عرض ۴ متر از سنگ پلاک تیشه ای تراورتن احاطه شده و پیش خوان ورودی اجرا شده با سنگ مالون قرمز، زائر را به هشتی هدایت می کند. پس از هشتی، گنبدخانه واقع شده است. گنبدخانه شامل یک سکوی سنگی است که ضریح امامزاده بر روی آن قرار گرفته وسقف با قوس پنج و هفت در ساقه دارای ۹ نورگیر می باشد که همراه با نورگیرهای بدنه، نور مورد نیاز داخل مقبره امامزاده را به راحتی تأمین می کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد