مردم نیز این سند را نپذیرفتند و نقشه دشمنان نقش بر آب شد. مسئولان باید توضیح دهند چرا سراغ حقوق بشری رفتند که چشم خود را به جنایات عربستان سعودی که مانند طویله اداره می شود، می بندد

حجت الاسلام سیف الله دهقانی، امام جمعه بهاباد در گفت وگو با خبرنگار مساجدنیوز، با بیان این که قوانین نظام برگرفته از قرآن و عترت است، سند ۲۰۳۰ را مخالف قوانین اسلامی دانست. وی بیان داشت:
«جمهوری اسلامی ایران سند تحول نظام آموزشی دارد که بسیار بهتر و بالادست تر از اسناد سازمان های بین المللی و یونسکو است».
حجت الاسلام دهقانی با بیان این که سند ۲۰۳۰ با قرآن، سنت پیامبر(ص) و سیره اهل بیت(ع) تعارض دارد، خاطرنشان کرد:
«در این سند تساوی جنسیتی زن و مرد مطرح شده در حالی که خلقت و کارکرد هر کدام متفاوت است. نباید فریب شعار تساوی حقوق زن و مرد را بخوریم، بلکه براساس اسلام این حقوق را کامل شناخته و عمل کرد. مگر حقوق بشر اسلامی چه چیزی کم دارد که بخواهیم از حقوق بشر غربی پیروی کنیم؟».
وی همچنین امضای اسنادی مانند ۲۰۳۰ را به سبب غفلت عنوان کرد و گفت:
«رهبر معظم انقلاب حافظ حقوق مردم هستند و بار ذلت بار سند ۲۰۳۰ را از بالای سر ملت دور کرده و عزت را به ارمغان آوردند».
این استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد:
«البته برخی مسئولان ناآگاهانه نسبت به سخنان رهبری موضع گرفتند، ولی سپس متوجه اشتباه خود شده و به آن اعتراف کردند. حتی این سند را مسکوت گذاشتند. ولی چرا برخی خود فروخته و بی توجه کاری می کنند که رهبر معظم انقلاب خودشان مستقیم وارد میدان شوند، حتی نخست اشتباه خود را نپذیرفته و پس از تأکید رهبر معظم انقلاب و نخبگان بر اشتباه خود اعتراف کنند. این افراد بدون غرض کار نمی کنند بلکه می خواهند برای بی أثر کردن سخنان ولی امر مسلمین بگویند به ایشان اطلاعات اشتباهی داده می شود. این افراد معرفت به خود، خالق و دستورات الهی ندارند. نمی دانند گفته خدا و حقوق بشر اسلامی بسیار بالاتر از حقوق بشر غربی و اسناد یونسکو است».
امام جمعه بهاباد، افتضاح بودن سند ۲۰۳۰ را عامل پنهان کاری دولت درباره آن برشمرد و گفت:
«مردم نیز این سند را نپذیرفتند و نقشه دشمنان نقش بر آب شد. مسئولان باید توضیح دهند چرا سراغ حقوق بشری رفتند که چشم خود را به جنایات عربستان سعودی که مانند طویله اداره می شود، می بندد».
حجت الاسلام دهقانی، با اشاره به این که غلط فاحشی است بگوییم سند ۲۰۳۰ الزام آور نیست و اظهار داشت: چرا سراغ این سندی رفتید که الزام آور باشد یا خیر؟».
وی همچنین بر اتحاد ملت و مسئولان تأکید کرد و یادآور شد:
«چرا ریاست جمهوری وارد مباحثی می شود که بارها در نظام اسلامی مطرح شد. چرا حرف خلاف مبانی دینی بزنیم و مشروعیت نظام که برای خدا و سیره پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) است را به جای دیگر واگذاری کنیم تا دیگران علیه دولت یا مسؤلان سوء استفاده کنند؟».
امام جمعه بهاباد تصریح کرد:
«فتنه ای که می خواهد شروع شود از برخی مسئولان با حرف های نابجا که زده می شود شروع می شود. این مسائل کارشناسی را باید خبرگان آن امر مانند جامعه مدرسین، جامعه روحانیت و… مطرح کنند تا جامعه گرفتار این فتنه ها نشود».

 

انتهای پیام/

محمد راستگردانی

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد